ul. Ciołkowskiego 1R, 15-245 Białystok,
tel. 85 738 85 58

Wypożyczalnia udostępnia na zewnątrz zbiory z kolekcji Wypożyczalnia.

Wypożyczalnia działa w oparciu o system ALEPH, który rejestruje wszelkie operacje związane z zapisem czytelnika, zamówieniem, rezerwacją i wypożyczeniem książki, jej zwrotem i przedłużaniem terminu zwrotu (prolongatą), drukowaniem upomnień, naliczaniem opłat za przetrzymywanie książek. Podstawę wypożyczenia stanowi karta biblioteczna lub elektroniczna legitymacja studencka.

Zamówienia realizowane są w ciągu 15 minut.

Zamówione książki przechowywane są przez 3 dni. Nie wlicza się dnia zamówienia, niedziel i dni świątecznych.

Czytelnik może posiadać na koncie do 10 książek.
Studenci z dwoma fakultetami do 15 książek.
Książki wypożyczane są na miesiąc.

Za przetrzymane książki pobierana jest opłata w wysokości 0,25 zł (za każdy dzień, od książki).
Niedziele i dni świąteczne nie są wliczane.

Trzykrotne nieodebranie zamówionych książek powoduje zawieszenie w prawach użytkownika Wypożyczalni na okres miesiąca.

Opłaty za założenie karty w Wypożyczalni:
aktywacja legitymacji – 5 zł
karta biblioteczna – 10 zł
duplikat karty - 10 zł

Osoby niezwiązane z Uniwersytetem w Białymstoku [zob.: Kto może się zapisać?] mogą założyć kartę biblioteczną, która uprawnia do wypożyczeń na zewnątrz z Wypożyczalni (tylko po uzyskaniu zgody kierownika Oddziału Udostępniania oraz wpłaceniu kaucji). Karta wydawana jest na podstawie ważnego dowodu tożsamości na 1 rok (nie ulega przedłużeniu) i ważna wyłącznie z dowodem tożsamości.

Właściciel karty pragnący upoważnić drugą osobę do korzystania z konta jest zobowiązany zgłosić się osobiście do Wypożyczalni (zamówione książki nie będą wydawane osobom nieupoważnionym).

[REGULAMIN KORZYSTANIA Z WYPOŻYCZALNI]

Kierownik Oddziału Udostępniania