Baner 1 NB21 scaled

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia również w tym roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tym razem będzie się działo nie tylko na naszym Facebooku, ale i w naszym nowym budynku.

? W sobotę o g. 11.00, 12.00 i 13.00 zapraszamy na zwiedzanie nowego budynku biblioteki Uniwersyteckiej, oczywiście pod opieką jednego z naszych pracowników. Zaczynamy od parteru, spotykamy się przy ladzie wypożyczalni.
Zasady zwiedzania:
- czas zwiedzania to ok. 30 minut,
- grupy mogą liczyć do 20 osób - decyduje kolejność przychodzenia,
- uczestników zwiedzania obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

? A w sobotnie popołudnie zaglądajcie od 18.00 na nasz profil na Facebooku - od 18.00 do 21.00, co godzinę, będą się pojawiały posty z materiałem przygotowanym specjalnie na tegoroczną Noc Bibliotek.

? Mamy też dla Was prezent! Każdy, kto tego dnia odwiedzi naszą Wypożyczalnię czy Czytelnię, otrzyma specjalną, okolicznościową zakładkę ?
Zapraszamy!

➖➖➖➖➖➖➖➖
Noc Bibliotek to wielkie, ogólnopolskie święto bibliotek i czytania, organizowane od 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Biorą w niej udział wszystkie typy bibliotek: od szkolnych po biblioteki instytucji naukowych. Akcja ma na celu zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotek jako miejsc najbardziej otwartych i dostępnych dla osób w każdym wieku. Tematem tegorocznej edycji jest "Czytanie wzmacnia".

Więcej informacji o samej akcji można znaleźć na jej oficjalnej stronie: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/.