Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku serdecznie zaprasza do udziału w Dniach kultury japońskiej, które odbędą się w dniach 12-15 listopada. Wydarzenie to towarzyszy obchodom 100. rocznicy nawiązania polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych.

Celem Dni kultury japońskiej jest przybliżenie różnych aspektów Japonii, w tym zagadnień związanych z kulturą, historią, gospodarką czy polityką. W ramach wydarzenia zaplanowano różnego rodzaju wykłady, spotkania i warsztaty, organizowane z udziałem lokalnych specjalistów i pasjonatów oraz zaproszonych gości. Wydarzeniu towarzyszy wystawa Przyjaźń ponad czasem i granicami. Stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską, prezentowana w Galerii „Nowe Skrzydło” Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (wystawę będzie można oglądać do 5 grudnia). Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Dni kultury japońskiej jest wolny.

HARMONOGRAM

DKJ plakat

Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu miasta Białystok.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem JM Rektora UwB, prof. dr. hab. Roberta Ciborowskiego.

Partnerzy:

Patronat medialny: