Facebook
Blog Biblioteki
Instagram
YouTube
Biuletyn Biblioteki

Podlasie w badaniach naukowych

"Wybrane problemy rozwoju społeczno-gospodarczego województwa podlaskiego"
wykład prof. dr. hab. Leszka Kupca


     Dnia 21 kwietnia 2009 roku w Sali Audytoryjnej odbył się kolejny wykład w ramach cyklu "Podlasie w badaniach naukowych". Tym razem Biblioteka Uniwersytecka zaprosiła na spotkanie z prof. dr. hab. Leszkiem Kupcem z Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Wśród jego zainteresowań naukowych znajdują się gospodarka i polityka przestrzenna oraz polityka regionalna. Przygotowuje różnego rodzaju ekspertyzy, a także uczestniczy w badaniach naukowych o charakterze lokalnym, regionalnym, resortowym, centralnym i rządowym. Jest autorem "Strategii rozwoju województwa podlaskiego do roku 2020".
     Prelegent poświęcił swoje wystąpienie "Wybranym problemom rozwoju społeczno-gospodarczego województwa podlaskiego". Rozpoczął je od ukazania związków między rozwojem społeczno-gospodarczym, a poprawą warunków życia. Następnie zwrócił uwagę słuchaczy na poziom rozwoju województwa podlaskiego w porównaniu z innymi województwami. Jak wynika z przeprowadzonych analiz odstaje ono od średniej krajowej. W związku z tym należy dążyć do rozwoju sfer składających się na rozwój społeczno-gospodarczy naszego regionu. Temu właśnie zagadnieniu została poświęcona druga część wykładu. Profesor Kupiec szczegółowo omówił koncepcję dotyczącą czynników rozwoju województwa podlaskiego. Należą do nich osadnictwo, infrastruktura techniczna (transport kolejowy, drogowy i lotniczy) oraz turystyka. Ponadto wspomniał o problemach związanych z gospodarką wodną naszego regionu.
     Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół średnich, bibliotekarzy i mieszkańców Białegostoku . Nie zabrakło również pytań odnośnie realizacji przedstawionej koncepcji rozwoju województwa, usytuowania lotniska, a także przebiegu trasy Via Baltica.
          Płatności online

Dokonaj płatności

Informacje
          Godziny otwarcia:
Dziś:

Wypożyczalnia:09:00 - 15:00 (K)
Czytelnia Ogólna:08:00 - 15:00 (K)
Czytelnia Humanistyczna:08:00 - 15:00 (A)
Zbiory specjalne:09:00 - 15:00 (A)
CDE:09:00 - 15:00 (A)
OIN:09:00 - 15:00 (K)
          Zapytaj bibliotekarza
                     
          Podlaska Biblioteka Cyfrowa
Podlaska Biblioteka Cyfrowa
          ACADEMICA

Biblioteka Uniwersytecka przystąpiła do systemu ACADEMICA – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych z zasobów Biblioteki Narodowej.

▶ więcej informacji
          Otwarte dla zwiedzających:
Gabinet Ryszarda Kaczorowskiego
Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie

Kampus UwB, Instytutu Biologii
(obok Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy),
ul. Ciołkowskiego 1J


▶ więcej informacji...
          Projekty:
    
Polityka prywatności Poczta UwB F.A.Q. © Biblioteka Uniwersytecka