Facebook
Blog Biblioteki
Instagram
YouTube
Biuletyn Biblioteki

Noc w Bibliotece

"Noc w Bibliotece" Uniwersyteckiej
im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku


     W ramach tegorocznej ogólnopolskiej akcji promocji książki i czytelnictwa w Tygodniu Bibliotek przebiegającej pod hasłem "Biblioteka to Plus", Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku w dniu 8 maja 2009 r. zorganizowała imprezę zatytułowaną "Noc w Bibliotece".

Program całodniowej imprezy przedstawiał się następująco:

Program
8:45 Juliusz Słowacki (1809-1849) w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej
(hol wystawowy)
12:00 Kiermasz książek z dubletów Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku (hol wejściowy)
13:00 "Bajki Zairu" - Godzina z Bajką w języku francuskim - czytane przez studentów filologii francuskiej UwB (IV piętro)
17:30 Konkurs na EX LIBRIS Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku. Tworzenie EX LIBRISU - warsztaty metodyczne prowadzone przez pracownika Działu Sztuk Plastycznych WOAK - Lilę Wyszkowską. Wystawa Exlibrisów Juliusza Szczęsnego Batury (czytelnia CDE I piętro)
18:00 Koncert Orkiestry Kameralnej, Orkiestry Wiolonczel i Orkiestry Symfonicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku pod dyrekcją Romana Zielińskiego (VI piętro) czas trwania: ok. 1 godz. słodka niespodzianka
19:30 "Życie wewnętrzne" - przedstawienie Teatru "Amulet" w technice "czarnego teatru" w wykonaniu Działu Dziedzictwa Kulturowego i Inicjatyw Artystycznych WOAK. Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Sienkiewicz (VI piętro) czas trwania: ok. 35 min. słodka niespodzianka
21:30 "Testament" Zbigniewa Herberta w wykonaniu Marka Tyszkiewicza - spektakl Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w reżyserii Jacka Malinowskiego (VI piętro) czas trwania: ok. 1 godz.
23:00 Występ zespołu muzycznego Ultraviolent (rock, alternatywa) (VI piętro) czas trwania: ok. 1 godz.
24:00 Zakończenie


     Inauguracją całodniowej imprezy było otwarcie wystawy pt. "Juliusz Słowacki (1809-1849) w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia".
W holu Biblioteki Uniwersyteckiej zorganizowaliśmy kiermasz książek z naszych dubletów.
     O godzinie 13:00 przybyły do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku by posłuchać bajek i zwiedzić Bibliotekę. "Bajki Zairu" - w języku francuskim czytały studentki filologii francuskiej UwB. W tle słychać było piosenki francuskie...Po wysłuchaniu bajek dzieci rysowały do nich ilustracje. Najlepsze prace nagrodzono kredkami, malowankami i notesikami. Dzieciaki były bardzo przejęte i szczęśliwe. Przed godziną 16:00 dzieciaczki zmęczone, ale rozpromienione opuściły mury Biblioteki.
     Tymczasem w kuluarach pokoju dyrektorskiego trwała dyskusja na temat wyboru wzoru Exlibrisu naszej Biblioteki.
     Komisja w składzie Pani Lilia Wyszkowska z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, Pani Alina Tyszkiewicz z Liceum Plastycznego w Supraślu i Pan Juliusz Szczęsny Batura z ZSS STO w Augustowie, wybierali najładniejszy Exlibris - spośród licznych prac nadesłanych na konkurs przez studentów pedagogiki kulturoznawczej UwB.
     Jury wybrało cztery prace, które ich zdaniem zasłużyły na wyróżnienie.
Od godziny 17:30 rozpoczęły się warsztaty metodyczne "Tworzenie Exlibrisu", prowadzone przez pracownika Działu Sztuk Plastycznych WOAK w Białymstoku. Warsztaty trwały do godziny 20:00.
     Koncert Orkiestry Kameralnej, Orkiestry Wiolonczel i Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Pana Romana Zielińskiego, zainaugurował część artystyczną i kulturalną naszej imprezy. Koncert przyciągnął wielu pasjonatów muzyki poważnej.
     Około godziny 20:00 przedstawienie Teatru "Amulet" z WOAK-u pt.: "Życie wewnętrzne" umiliło czas licznie przybyłym do nas gościom.
     Po spektaklu na naszych gości czekała słodka niespodzianka. W holu przy wystawie Juliusza Słowackiego, goście pili kwas chlebowy "Podlaski smak", jedli ciasto. Pani Dyrektor wręczyła 5 zaproszeń do Pijalni Czekolady ufundowanych przez Pijalnię Czekolady - Wedel, a słodkie niespodzianki przygotowali sponsorzy naszej imprezy: Krynka oraz Cukiernie. Wylosowano również nagrody książkowe ufundowane przez księgarnię "Akcent", dla osób biorących udział w kiermaszu książek.
     Nasi goście mieli również okazję oglądać gwiazdy i księżyc nocą. Na tarasie VI piętra naszej Biblioteki studenci fizyki rozstawili lunetę i zachęcali do podziwiania piękna księżyca i gwiazd...
     O godzinie 21:30 licznie zgromadzeni goście czekali na spektakl "Testament" Zbigniewa Herberta w wykonaniu Pana Marka Tyszkiewicza - aktora z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.
     Białostocką "Noc w Bibliotece" zakończyliśmy koncertem zespołu "Ultraviolent" (rock, alternatywa). Zespół grał głośno i rockowo do godziny 24:00, a wytrwali goście prosili o bisy.
     Po północy Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w imprezie i wspólną zabawę.
          Płatności online

Dokonaj płatności

Informacje
          Godziny otwarcia:
Dziś:

Wypożyczalnia:09:00 - 18:00 (K)
Czytelnia Ogólna:08:00 - 18:00 (K)
Czytelnia Humanistyczna:08:00 - 18:00 (A)
Zbiory specjalne:08:00 - 15:00 (A)
CDE:08:00 - 15:00 (A)
OIN:08:00 - 15:00 (K)
          Zapytaj bibliotekarza
                     
          Podlaska Biblioteka Cyfrowa
Podlaska Biblioteka Cyfrowa
          ACADEMICA

Biblioteka Uniwersytecka przystąpiła do systemu ACADEMICA – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych z zasobów Biblioteki Narodowej.

▶ więcej informacji
          Otwarte dla zwiedzających:
Gabinet Ryszarda Kaczorowskiego
Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie

Kampus UwB, Instytutu Biologii
(obok Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy),
ul. Ciołkowskiego 1J


▶ więcej informacji...
          Projekty:
    
Polityka prywatności Poczta UwB F.A.Q. © Biblioteka Uniwersytecka